• slidebg1
  • slidebg2
  • slidebg2
  • slidebg2
  • slidebg2
  • slidebg2

SIA „Liepājas autostāvvietas”  kopā apsaimnieko 22 maksas autostāvvietas. Kurās vienlaicīgi kopā var novietot 440 automašīnas. Katrā no maksas autostāvvietām ir uzstādīts viens biļešu maksas automāts.
Maksas autostāvvietas darba laiks ir no plkst. 8.00 – 18.00 darba dienās un sestdienās, bet svētdienās un svētku dienās bez maksas (LR noteiktās svētku dienas skatīt likumā „Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām”). Ārpus norādītā darba laika, svētdienās un svētku dienās, stāvvietas ir bezmaksas.


Stāvvietas tiek iedalītas:

Bezmaksas stāvvietās:
    – Ar laika ierobežojumu – transportlīdzekli var novietot bez maksas uz noteiktu laiku. Autovadītājam, kurš novietojis savu transportlīdzekli stāvvietā ar laika ierobežojumu,  salonā uz priekšējā stikla jānovieto informācija, kad transportlīdzeklis novietots stāvvietā. Tātad jānovieto rūpnieciski ražots laika pulkstenis vai uz nelielas lapiņas jāuzraksta laiks, kad tiek novietota automašīna. Pretējā gadījumā policija var uzlikt naudas sodu € 30,- apmērā.
    – Bez laika ierobežojuma – transportlīdzekli var novietot bez maksas uz neierobežotu laiku.

Maksas stāvvietās:
    – Privātās maksas stāvvietas
    – Pašvaldības maksas autostāvvietas – ir izveidotas ar mērķi, lai iedzīvotāji varētu nokļūt sev vēlamajā vietā, nokārtot savas iecerētās darīšanas pilsētas centrā un dotu vietu nākošajam autovadītājam.

Noteiktā autostāvvietu samaksa nodrošina transportlīdzekļu rotāciju. Savukārt, par iekasētajiem naudas līdzekļiem tiek uzturēta autostāvvietu teritorija.
Liepājas pilsētas Dome ir izveidojusi kapitālsabiedrību SIA „Liepājas autostāvvietas”, kurai ir deleģētas apsaimniekošanas, stāvvietu ierīkošanas  un pārvaldīšanas tiesības.
Stāvvietu apmaksu var veikt izmantojot biļešu maksas automātus, iegādājoties biļeti, kādu no piedāvātajiem abonementiem vai izmantojot SMS apmaksas pakalpojumu.
SIA „Liepājas autostāvvietas” apsaimniekojamo teritoriju skatīt šeit.

© 2016 SIA „Liepājas autostāvvietas”